Stogo dangų įvairovė

Šiandien ne dilema, kur ir kokią stogo dangą pasirinkti. Firmos, prekiaujančios stogo dangomis, bendradarbiauja su keletu gamintojų, tiekiančių įvairius šių dangų variantus. Koks geriausiai tinka konkrečiam namui, - kvalifikuotus patarimus gali suteikti tik parduodančių įmonių specialistai. Ruošdami konkretų pasiūlymą jie visada atsižvelgia ne tik į dangos technines savybes, bet ir į kliento galimybes.

Viena iš pagrindinių UAB Vidara veiklos sričių - prekyba stogų ir fasadų dangomis. Šiandien bendrovės prekybos tinklas jungia 11 prekybos salonų, kurie įsikūrę Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Panevėžio, Utenos, Marijampolės, Tauragės, Jurbarko ir Plungės miestuose. Bendrovė jau daug metų bendradarbiauja su statybinių medžiagų rinkoje gerai žinomais gamintojais: Ruukki, Eternit Baltic, Monier, Roben, Tondach, Du Point TYVEK, Velux ir kitais. Bendrovės dirbantieji stengiasi suteikti pirkėjui kuo išsamesnę informaciją ir pasiūlyti stogo dangų priedus, jų saugos ir žaibosaugos elementus; parinkti pačią optimaliausią ir patikimą lietaus vandens nuvedimo sistemą. Pilnam stogo užbaigimui būtinos dangos apdailos detalės. Todėl norime pasakyti ir tai, kad mes turime net tris skardos lankstinių gamybos cechus, kurie randasi Vilniaus, Klaipėdos ir Marijampolės miestuose.

Kiekviena stogo danga turi savo pliusų. Štai pavyzdžiui „Ruukki“(Suomijos gamintojo) plieninė stogo danga – lengva, yra didelis profilių ir spalvų pasirinkimas. Patvarumo dangai suteikia unikalus spalvotas paviršiaus padengimas, ji atspari ultravioletinių spindulių poveikiui. Šią dangą ypač lengva montuoti, stogas atrodo vientisas, nesimato sujungimų. Tinkamas kainos ir kokybės santykis. Plieninė danga visuomet tinka renovuojamų ir naujų statinių stogams.

O štai pavyzdžiui, rąstiniams pastatams tinka sunkesnės stogo dangos. Eternit Baltic (Belgijos – Lietuvos įmonė) dangos – fibrocementiniai banguoti lakštai (beasbestinis šiferis). Pluoštinis cementas yra nedegus ir deformuojasi tik esant labai aukštai temperatūrai. Tai – „kvėpuojanti“ medžiaga, todėl iškyla mažiau problemų dėl stogo ventiliacijos. Į aplinką neišsiskiria kenksmingų medžiagų. Ekologiškas yra ir dangos gamybos procesas. Tokia danga nepelija, nepūva, nerūdija. Dangos kaina – ekonominė.

Roben (Vokietijos) arba Tondach (Čekijos) firmos siūlo solidesnę ir brangesnę stogo dangą. Toks molio čerpių stogas prabangesnės išvaizdos, sunkesnis ir ilgaamžiškesnis. Šios dangos tinka stogams su didesniu kaip 22 laipsnių nuolydžiu. Stogas ne tik gražiai atrodo, bet yra ir labai patvarus. Pastaruoju metu čerpių paklausa rinkoje stipriai auga.

Monier (Vokietijos kompanija) gamina ne tik gražiai estetiškai atrodančias ir patvarias keramines čerpes, bet niekuo nenusileidžiančias - betonines. Šis variantas puikiai tinka, kai žmogus žavisi čerpėmis, tačiau nori pigesnio varianto. Betoninėmis čerpėmis dengto stogo išvaizda labai panaši kaip dengto molio čerpėmis.

Visos dangos, kuriomis šiuo metu prekiauja UAB Vidara, - ekologiškos. Beje, renkantis dangą, patartina galvoti ne tik apie patrauklią kainą, bet ir apie tai, kad stogo išvaizda bei kokybė nenuviltų keletą dešimčių metų.

Reikėtų nepamiršti, jog labai svarbu yra teisingai pasirinkti ne tik stogo dangą, bet ir šiai dangai tinkančius ir tik jai specialiai gaminamus priedus ir saugos elementus. Privalu atsiminti, kad ant naujai sumontuotos stogo dangos, eksploatacijos metu, atsiras būtinybė užlipti iki pat kamino ar kraigo, patogiai atsistoti, vykdant remonto ar kaminų valymo darbus. Pabrėžiame dar kartą - stogo saugos elementai (kopėčios, tilteliai ir kt.) tinka, būtent tai dangai, kuria dengtas namas: vieni tinka, tarkim, plieninei dangai, ir visiškai kitokie – čerpėms. Jeigu šie elementai bus parinkti netinkamai, stogo danga greičiausiai bus pažeidžiama, prastai atrodys, sutrumpės tarnavimo laikas. Patartina juos montuoti iškart, kai dengiamas stogas.

 

Nuotraukos